Zpověď Kateřiny Medicejské /

Historický román o soukromém životě Kateřiny Medicejské, která se stala jednou z ústředních postav francouzské vlády 60. let 16. století.

Main Author: Gortner, C. W.
Format: Book
Language: Česky
Published: Frýdek-Místek : Alpress, 2013
Edition: Vyd. 1.
Series: Klokan (Alpress)
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Historický román o soukromém životě Kateřiny Medicejské, která se stala jednou z ústředních postav francouzské vlády 60. let 16. století.
Italská šlechtična Kateřina de Medici byla ve čtrnácti letech, kdy ji její strýc papež Klement VII. provdal za syna francouzského krále, již sirotek. V rodné Florencii již nikoho neměla, proto velmi přilnula k Francii, své nové vlasti, a k francouzskému králi Františku I., který si ji velmi oblíbil a nahrazoval jí otce. Horší to bylo s jeho synem Jindřichem, manželem Kateřiny. Ten byl zcela v područí své milenky a Kateřinu si vůbec nechtěl vzít. Kateřina musela s touto ženou a jejími přívrženci z rodu Guisů soupeřit o jeho přízeň celá léta. Po smrti Jindřichova otce a staršího bratra se Kateřina stává francouzskou královnou. Když ovdoví a zůstane s šesti nezletilými dětmi sama v království plném zrádných šlechticů, musí sebrat všechny své síly, aby zajistila trůn pro své syny. Ve Franci 16. století, zmítané náboženskými konflikty mezi katolíky a hugenoty, to není vůbec lehké. Je třeba udělat mnoho kompromisů a své ideály nechat stranou.
Physical Description: 415 s. : 1 mapa, 1 geneal. tabulka ; 21 cm
Bibliography: Obsahuje bibliografii
ISBN: 9788074660955